یکی دیگر از موتورهای Out Runner که توسط گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور(G-MOTOR) ارائه شده‌است و مانند دیگر محصولات این شرکت با تکنولوژی دی‌سی‌براشلس (BLDC) طراحی و تولید گردیده‌است؛ سری (G-MOTOR Out Runner) یا اختصاراً GO می‌باشد. گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) به منظور ارائه قدرت انتخاب بیشتر برای تولیدکنندگان لوازم خانگی و ماشین‌آلات صنعتی بزرگ و دیگر افرادی که با موتورهای دی‌سی‌براشلس با سایز بزرگ­ سروکار دارند، با هدف افزایش صرفه اقتصادی، نسبت به دیگر سری‌های ارائه شده توسط جی موتور(G-MOTOR)، اقدام به طراحی سری GO نموده‌است.

چنانچه شما هم در زمینه فعالیت‌تان از موتور‌های دی‌سی‌براشلس (BLDC) استفاده می‌کنید،

برای طراحی و تولید موتور دی‌سی‌براشلس دلخواه خود، با ما تماس بگیرید. 

برخی از ویژگی‌های سری GO

 1. سایز بزرگتر: همانطور که بیان شد شرکت جی موتور (G-MOTOR) در تولید محصولات دسته GO از سایز بزرگ‌تری نسبت به دیگر سری‌ها مخصوصاً در مقایسه با سری GM تولید شده توسط همین شرکت، استفاده کرده‌است.

 2. کاهش حرارت تولیدی موتور: دسته G-MOTOR OUT RUNNER SERIES بگونه ای طراحی و ساخته شده است که اتلاف انرژی در آن بسیار کاهش یافته و حرارت بسیار پایین تری نسبت به دیگر گروه های موتورهای براشلس تولید می کند.

 3. بیشتر شدن طول عمر: اجرای مطالب فوق در طراحی و ساخت سری GO گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) سبب شده‌است تا این دسته از موتور‌ها بتوانند زمان طولانی‌تری فعالیت داشته‌باشند؛ بعبارت بهتر برای تعداد سال‌های بیشتری (مثلاً برای ۱۰ سال یا ۲۰ سال) می‌توان از آن‌ها بهره برد.

 4. تحمل حرارتی سیم‌بندی: تحمل حرارتی سیم‌بندی در این نوع موتور‌ها ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد می‌باشد‌؛ این امر سبب شده‌است تا بتوان از این سری محصول در محیط‌های با دمای بالا هم بهره برد‌.‌

 5. جنس بدنه: جنس بدنه موتور‌های سری GO گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) از آلیاژ آلومینیوم ۷۰۰۰ می‌باشد.

 6. شفت: همانطور که در جدول۱ بیان شده‌است در طراحی موتور­های سری GO دو مدل وجود دارد:­ مدل‌های دارای بلبرینگ و مدلهای بدون بلبرینگ. در مدل‌های دارای بلبرینگ جنس شفت از فولاد می‌باشد و بدنه محصول با استفاده از پیچ‌های فولادی به شفت متصل می‌شود تا نیرو را به طور کامل به شفت منتقل سازد.

 7. در مدل‌های دارای بلبرینگ برای افزایش کیفیت عملکرد محصول از بهترین و باکیفیت ترین بلبرینگ های جهان، استفاده شده‌است.

 8. توان محصول: ساختار سری GO گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) به گونه‌ای است که اگرچه در مقایسه با سری GM توان کمتری دارد، اما این قابلیت را داراست تا بنا به شرایط خواسته شده در توان‌های مختلف تولید و عرضه گردد.

 9. عدم ایجاد جرقه: ویژگی که همواره برای موتور‌های دی‌سی‌براشلس (BLDC) ذکر می‌شود عدم ایجاد جرقه‌الکتریکی است. برخورداری از این ویژگی به این دلیل است که در ساختار طراحی و تولید موتور‌های دی‌سی‌براشلس با حذف مواردی چون جاروبک‌ها و کموتاتور‌ها و در نتیجه به دلیل عدم تماس این قطعات با یکدیگر‌، جرقه‌ی الکتریکی صورت نمی‌گیرد. در واقع عمل کموتیشن در موتور‌های براشلس به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. برای مطالعه بیشتر در ارتباط با جرقه الکتریکی و برخی از علل ایجاد آن
  اینجا
  کلیک کنید. به علت همین ویژگی است که می‌توان از این موتور‌ها در محیط‌های خطرناک که امکان ایجاد انفجار در آن محل‌ها وجود دارد، استفاده کرد.

در جدول ذیل به معرفی امکانات اجمالی مدل‌های دارای بلبرینگ و بدون بلبرینگ پرداخته شده‌است:

جدول ۱ معرفی امکانات مدل های داری بلبورینگ و بدون بلبورینگ

مدل‌های سری GO/ مواد اولیه جنس بدنه خار نوع بلبرینگ شفت جنس شفت سایز شفت تحمل حرارتی سیم‌بندی ℃
طراحی شده با بلبرینگ آلومینیوم دارد فولاد حداقل ۱۵ میلیمتر ۱۸۰
طراحی شده بدون بلبرینگ آلومینیوم از نوع هزار خاری  – ۱۸۰

 

ما در گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) می توانیم هر موتور دی سی براشلس (BLDC) دلخواه شما را بسازدیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

جدول ۲ بررسی و مقایسه اجمالی دو سری GO و GM از محصولات گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور را ارائه می‌دهد:

جدول ۲ مقایسه گروه های GM و GO ساخته شده توسط گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور

دسته‌بندی موتور‌ها/ مواد اولیه جنس بدنه بلبرینگ جنس مگنت توان گشتاور قیمت جنس شفت حداقل سایز شفت (mm) تحمل حرارتی سیم‌بندی (℃) حرارت تولیدی
سری GM آلیاژ آلومینیوم ۷۰۰۰ به همراه آلیاژ آلومینیوم T6-7075 و جهت استحکام در محل نصب با فولاد تقویت شده است. برترین و باکیفیت‌ترین برندها نئودینیوم A A C فولاد ۱۸۰

C

سری GO آلومینیوم آلیاژی برترین و باکیفیت‌ترین برندها سرامیکی B A D در مدل دارای بلبرینگ:

فولاد

۱۵ ۱۸۰ E

حروف موجود در جدول فوق، نشان‌دهنده موارد ذیل هستند:

 A: خیلی زیاد

B: زیاد

C: متوسط

D: کم

E: خیلی کم