دسته موتور‌های دی‌سی‌براشلس (BLDC) هیولا ویا GM گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (GM: G-MOTOR MONSTER SERIES) از جدید‌ترین محصولات تولید شده توسط این شرکت می‌باشد که در دو مدل In Runner و Out Runner طراحی و تولید می‌شود.

۱- موتور‌های براشلس سری GM مانند دیگر موتور‌های گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR)، از سری موتور‌های دی‌سی‌براشلس (BLDC) می‌باشد. در کنار گشتاور بالا (۱۰,۲۰,۳۰N/m)، این دسته از موتور‌های براشلس با قابلیت تغییر دور موتور طراحی می‌شوند و می‌توانند rpm حداکثر تا ۲۰/۰۰۰ هزار دور در دقیقه را برای شما فراهم کنند. برخورداری سری هیولا (GM)، از این قابلیت‌ها سبب شده‌است تا این گروه از موتور‌های براشلس در دسته‌بندی موتور‌های پرقدرت تولید شده در این مجموعه، قرار داشته باشد.

  گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) می تواند هر نوع موتور دی سی براشلس (BLDC) دلخواه شما را طراحی و تولید نماید.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

۲- در ارتباط با ساختار سری GM باید اشاره کرد که:

۲-۱- در این سری از محصولات گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) نیز مانند دیگر تولیدات این مجموعه، از بهترین و باکیفیت‌ترین بلبرینگ‌های جهان، استفاده شده‌است.

۲-۲- جنس بدنه این محصول نیز همانند دیگر موتور‌های دی‌سی‌براشلس (BLDC) گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور(G-MOTOR)، از دو مدل آلیاژ آلومینیوم یعنی آلومینیوم ۷۰۰۰ و آلومینیوم T6-7075 می‌باشد که در سری مقالات گذشته (برای مشاهده خصوصیات این فلز کلیک کنید) مزایای آن بیان شده است. طراحی بدنه موتور با استفاده از این آلیاژ توانسته‌است ضمن سبک نگاه‌داشتن وزن موتور، قدرت و استحکامی در حد فولاد را برای بدنه این محصول فراهم آورد. همچنین در ساختار بدنه این محصول به منظور برخورداری از قدرت و استحکام بالاتر در محل نصب، از فولاد نیز استفاده گردیده‌است. جنس شفت نیز از فولاد می‌باشد.

۲-۳- تحمل حرارتی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد از دیگر ویژگی‌های این محصول بوده و همچنین طراحی و تولید موتورهای براشلس سری GM گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) به گونه‌ای است که جهت خنک کردن و خنک نگه‌داشتن موتور می‌توان هم از سیستم­ هواخنک و هم سیستم آب خنک برای این منظور استفاده کرد.

۲-۴- ولتاژ قابل اعمال برای سری هیولا جی موتور، ۱۲ ولت به بالا، می‌باشد.

۲-۵- عدم ایجاد جرقه‌: عدم ایجاد جرقه، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های موتور‌های دی‌سی‌براشلس (BLDC) از جمله موتور‌های سری هیولا جی موتور (GM) است. عدم ایجاد جرقه در اینگونه موتورهای براشلس به دلیل این مطلب است در نحوه طراحی و سازوکار موتور‌های براشلس به علت حذف کموتاتور و جاروبک‌ها و در نتیجه عدم ارتباط  و تماس بین این دو قطعه با یکدیگر، جرقه الکتریکی صورت نمی‌گیرد. در واقع عمل کموتیشن در این گونه از موتورها به شکل الکترونیک انجام می‌شود. برای مطالعه اطلاعات در ارتباط با جرقه الکتریکی و برخی از عوامل ایجاد آن در موتور‌های الکتریکی اینجا کلیک کنید. این امر توانسته‌است ضمن افزایش امنیت موتور‌ها براشلس امکان استفاده از آن‌ها را در مکان‌ها و محیط‌هایی که خطر انفجار وجود دارد، فراهم آورد‌.

لطفا منتظر بمانید. با تشکر جی موتور

 

برای مطالعه دقیق‌تر مشخصات فنی هر یک از موتور‌هایی که تا کنون برای سری GM تولید شده‌اند، می‌توانید از طریق بخش فروشگاه به صفحه اختصاصی هر یک از موتور‌ها مراجعه بفرمائید.

چنانچه موتور دی‌سی‌براشلس (BLDC) دلخواه شما در این موارد موجود نمی‌باشد، برای طراحی و تولید آن‌، با ما تماس بگیرید‌.

۳- برخی از کاربرد­های مهم سری GM : برخورداری از قدرت بالا، گشتاور و دور موتور زیاد، سبب شده‌است تا موتورهای دی‌سی‌براشلس (BLDC) سری GM گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور(G-MOTOR)، کاربرد‌هایی صنعتی‌تر و سنگین‌تری نسبت به دیگر محصولات تولید شده در این مجموعه، را دارا باشد.

  • از زمینه‌های کاربردی این سری از موتورهای براشلس می‌توان به دستگاه‌های دارای سیستم‌های محرک اشاره کرد مانند استفاده در ساختار ادوات حمل و نقل اعم از اسکوتر‌ها، دوچرخه‌ و موتورسیکلت‌های برقی و … .

  • زمینه‌های سلامتی و ورزشی: مثل تولید انواع تردمیل‌ها و کارت‌های الکتریکی مورد استفاده در ورزش کارتینگ و … .

  • زمینه‌های تفریحی و سرگرمی: قابل استفاده برای طراحان و سازندگان ربات‌های جنگجو در مقیاس‌های سنگین وزن و سبک وزن و ربات‌های فوتبالیست سایز سنگین و هاورکرافت‌های بزرگ و … .

  • استفاده در زمینه ماشین‌آلات و ادوات صنعتی و کشاورزی: مانند ماشین‌آلات تراش و CNC، دریل‌های ستونی و فرز، کمپرسور­ها، انواع پمپ‌ها از جمله پمپ‌های دارای گیربکس‌های هیدرولیکی، پمپ‌های هوا و پمپ‌های آب.

  • قابل استفاده برای تولیدکنندگان لوازم کارخانه‌های خودروسازی همانند دستگاه‌های تست تایر‌ها و طراحان و سازندگان ساختار­های اتوماتیک و … .

  • قابل استفاده در ساختمان‌سازی و طراحی انواع جرثقیل‌­ها،تسمه های نقاله‌ و پله‌های برقی.

  • لوازم خانگی مانند کولر­های آبی و ماشین لباسشوئی و … .