شناخت تفاوت­ های استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ (فولاد ضد زنگ ۳۰۴ و ۳۱۶) و بررسی ویژگی های آن دو

زمانی که به استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ نگاهی می ­اندازید ، به سختی می ­توانید تفاوت ­های بین آن دو را تشخیص دهید . اما زمانی که از استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ برای ساخت وسایل استفاده می ­شود ، تفاوت می تواند بسیار زیاد باشد.

به خواندن ادامه دهید تا درباره دو نوع محبوب فولاد ضدزنگ بیشتر بدانید .

فولاد ضد زنگ (استیل) ۳۰۴ یا  ۳۱۶؟ چه چیزی آن ها را بسیار محبوب می ­کند ؟

مقدار بالای کروم و نیکل موجود در فولاد های ضد زنگ (استیل) ۳۰۴ و ۳۱۶ مقاومت بالایی در برابر حرارت، سایش و خوردگی برای آن ­ها ایجاد می ­کند. آن ­ها نه فقط برای مقاومت در برابر خوردگی بلکه برای ظاهر تمیز (صیقلی و بدون زنگ زدگی ) و تمیزی کلی خود شناخته شده­ اند. هر دو نوع این فولاد های ضد زنگ در صنایع مختلف استفاده می ­شوند . به عنوان رایج ترین نوع فولاد ضدزنگ ، ۳۰۴ با استاندارد ضدزنگی ۱۸.۸ در نظر گرفته می ­شود . از استیل ضدزنگ ۳۰۴ به دلیل آنکه بادوام است و به راحتی به اشکال مختلف مانند ورق­ های فولادی ضدزنگ، میله های فولادی ضدزنگ و لوله ­های فولادی ضد زنگ تبدیل می ­شود ، به طور گسترده استفاده می­گردد . مقاومت استیل ۳۱۶ در برابر مواد شیمیایی و محیط ­های دریایی ، آن را به یک انتخاب محبوب در میان تولید کنندگان تبدیل کرده است .

استیل ها و یا فولاد های ضد زنگ چگونه دسته بندی می ­شوند ؟

فولاد های ضدزنگ در پنج کلاس براساس ساختار کریستالی آن­ ها دسته بندی شده ­اند (چگونه اتم­ های آن ­ها مرتب شده­ اند ؟). از پنج کلاس ، استیل­ های ضد زنگ (فولادهای ضدزنگ) ۳۰۴ و ۳۱۶ در کلاس آستنیتی (austenitic grade) قرار دارند . ساختار آستنیتی فولاد های ضد زنگ ، آن­ ها را غیر مغناطیسی کرده و از سخت شدن آن ­ها توسط عملیات حرارتی جلوگیری می­ کند .

خواص استیل ضدزنگ (فولاد ضد زنگ) ۳۰۴

ترکیب شیمیایی (درصد)

نوع استیل کربن منگنز سیلیکون فسفر سولفور کروم نیکل نیتروژن
۳۰۴ ۰.۰۸ ۲ ۰.۷۵ ۰.۰۴۵ ۰.۰۳ ۱۸.۰/۲۰.۰ ۸.۰۱۰.۶ ۰.۱

 

 

ویژگی ­های فیزیکی استیل ۳۰۴ چیست؟

خواص فیزیکی مقدار
نقطه ذوب ۱۴۵۰ درجه سانتی گراد
چگالی ۸.۰۰ g/cm^3
انبساط حرارتی ۱۷.۲*۱۰^-۶/K
Modulus of Elasticity ۱۹۳GPa
رسانایی گرمایی ۱۶.۲W/m.k

 

ویژگی ­های مکانیکی استیل ضد زنگ (فولاد ضدزنگ ۳۰۴)

استحکام کششی ۵۰۰-۷۰۰ Mpa
ازدیاد طول ۴۵ Min %
سختی (برینل) ۲۱۵ MAX HB

 

کاربرد های استیل ضدزنگ (فولاد ضد زنگ) ۳۰۴

صنعت پزشکی معمولا از استیل ۳۰۴ استفاده می ­کند زیرا استیل ۳۰۴ در مقابل مواد شیمیایی تمیز کننده قوی ای که در این صنعت مورد بهره برداری قرار می گیرند مقاومت بالایی داشته و دچار خوردگی نمی شود. به عنوان یکی از معدود آلیاژ هایی است که مطابق با مقررات بهداشتی سازمان غذا و دارو می توان از آن برای ساخت ابزار و ماشین آلات مورد نیاز برای تهیه غذا استفاده نمود . صنایع غذایی اغلب از این نوع استیل استفاده می­ کنند .

کاربرد های رایج

  • تجهیزات طبخ غذا و آشپزخانه های صنعتی شامل سرخ کن ها ، میز های آماده سازی غذا و…
  • تجهیزات آشپزخانه شامل ظروف پخت و پز و …
  • ساختمان سازی شامل آسانسور ها ، اتاقک حمام و …
  • پزشکی شامل سینی های داروها، ابراز آلات جراحی و …

 

خواص استیل ۳۱۶ (فولاد ضد زنگ ۳۱۶)

ترکیب شیمیایی

استیل ضدزنگ ۳۱۶ حاوی بسیاری از خواص شیمیایی و مکانیکی فولاد ضدزنگ ۳۰۴ است . از لحاظ ظاهری و با چشم غیر مسلح ، این دو فلز یکسان بنظر می رسند . با این حال ترکیب شیمیایی استیل ۳۱۶ از ۱۶ درصد کروم ، ۱۰ درصد نیکل و ۲ درصد مولیبدن تشکیل شده است که تفاوت اصلی بین این دو استیل ها می باشد .

خواص فیزیکی استیل ۳۱۶ (فولاد ضد زنگ ۳۱۶)

نقطه ذوب ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد
چگالی ۸.۰۰ g/cm^3
Modulus of Elasticity ۱۹۳ GPa
انبساط حرارتی ۱۵.۹ x 10^-6
رسانایی گرمایی ۱۶.۳ W/m.K

 

خواص مکانیکی

استحکام کششی ۴۰۰-۶۲۰ Mpa
ازدیاد طول ۴۵% min
سختی (برینل) ۱۴۹ max HB

 

کاربردهای استیل ۳۱۶ (فولاد ضد زنگ ۳۱۶)

افزودن مولیبدن در استیل ۳۱۶ آن را نسبت به آلیاژ های مشابه در برابر خوردگی بسیار مقاوم می کند. به دلیل مقاومت بالای آن در برابر خوردگی ، استیل ۳۱۶ یکی از استیل های اصلی برای محیط های دریایی است . فولاد ضد زنگ ۳۱۶ نیز به دلیل دوام و تمیزی در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد .

کاربرد های عمومی

  • جابجایی آب همانند ماشین های (تانکر ها) حمل آب ، دیگ بخار ، آبگرمکن ها و…
  • قطعات ماشین آلات دریایی همانند نرده های محافظ جان ، سیم بکسل و نردبان داخل کشتی ها
  • تجهیزات پزشکی
  • تجهیزات آزمایشگاهی

 

مقایسه مقاومت حرارتی استیل ۳۰۴ با ۳۱۶

مقاومت حرارتی عامل مهمی است که هنگام مقایسه درجه های مختلف فولاد های ضد زنگ (استیل ها) باید در نظر گرفته شود. محدوده ذوب استیل ۳۱۴ حدود ۵۰ الی ۱۰۰ درجه فارنهایت بالاتر از استیل ۳۱۶ است . اگرچه محدوده ذوب استیل ۳۰۴ بالاتر از ۳۱۶ است ، اما هر دو مقاومت خوبی در برابر اکسیداسیون در فعالیت های گسسته (غیر مداوم) تا ۸۷۰ درجه سانتی گراد دارند و همچنین در فعالیت های مداوم تا دمای ۹۲۵ درجه سانتی گراد مقاومت بسیار خوبی دارا می باشند .

در حالت کلی

استیل ۳۰۴ : گرمای زیاد را بخوبی تحمل می کند ، اما استفاده مداوم از آن در دمای ۴۲۵ الی ۸۶۰ درجه سانتی گراد ممکن است باعث خوردگی آن شود .

استیل ۳۱۶ : در دمای های بالاتر از ۸۴۳ درجه سانتی گراد و زیر ۴۵۴ درجه سانتی گراد بهترین عملکرد را دارد.

تفاوت قیمت استیل ۳۰۴ با ۳۱۶

استیل ۳۱۶ نسبت به ۳۰۴ گران تر می باشد، اما چه عاملی باعث گرانی آن شده است؟

افزایش میزان نیکل و مولیبدن در استیل ۳۱۶ موجب گران تر شدن آن نسبت به استیل ۳۰۴ شده است . بطور کلی قیمت جهانی استیل ۳۱۶ چهل درصد گران تر از استیل ۳۰۴ می باشد. (البته این درصد در بازار داخلی متفاوت می باشد )

کدام یک از این دو نوع استیل بهتر است؟ استیل ۳۰۴ و یا ۳۱۶ ؟

هنگام مقایسه استیل ۳۰۴ در برابر استیل ۳۱۶ ، هر دو دارای مزایا و معایبی هستند که می بایست در زمان تصمیم گیری برای ساخت به آن ها توجه شود . به عنوان مثال، استیل ۳۱۶ نسبت به استیل ۳۰۴ در برابر نمک و سایر مواد خورنده مقاوم تر است . بنابراین ، اگر محصولی تولید می کنید که اغلب در معرض مواد شیمیایی و یا محیط های دریایی قرار می گیرد ، استیل ۳۱۶ انتخاب بهتری است . به عبارت دیگر اگر محصولی تولید می کنید که به مقاومت در برابر خوردگی قوی نیاز ندارد ، استیل ۳۰۴ یک انتخاب کاربردی و اقتصادی است . برای بسیاری از کاربرد ها می توان از یکی از آن ها استفاده نمود .

 

برگرفته از وب سایت https://www.kloecknermetals.com/blog/304-stainless-steel-vs-316