معرفی سری (GU (G-MOTOR Ultra Power Series

این سری از موتورهای د‌ی‌سی‌براشلس (BLDC) تولید شده در گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) با هدف افزایش بازده و توان و قدرت موتور فقط به شکل Out Runner طراحی و تولید گردیده‌است‌.

۱-برخی از ویژگی‌های موتورهای دی سی براشلس، سری GU گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR)

۱-۱- جنس بدنه: این سری از موتورهای براشلس با استفاده از آلیاژ آلومینیوم T6-7075 ساخته می‌شود؛ این آلیاژ در سبک نگه‌داشتن وزن موتور و استحکام بدنه بسیار مؤثر خواهد بود.

۱-۲- جنس شفت: در این سری از موتور‌های دی سی براشلس گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) شفت از جنس فولاد آبکاری شده می‌باشد و در برابر آسیب‌های فیزیکی وارد شده بسیار مقاوم بوده و بصورت هالو شفت طراحی گردیده‌است.

نکته مهم در ارتباط با دو ویژگی فوق آن است که بدنه به شفت به جای آن‌که با انواع خار به یکدیگر اتصال یابند؛ با استفاده از سه پیچ به شفت متصل می‌شود تا ضریب اطمینان استفاده از موتور و پایداری آن را افزایش دهد.

۱-۳- بلبرینگ‌ها: همانطور که می‌دانیم استفاده از بلبرینگ‌های با کیفیت در عملکرد موتور براشلس بسیار مؤثر خواهد بود. در این سری از موتورهای براشلس قدرتمند و پرتوان جی موتور (G-MOTOR) از بهترین و باکیفیت‌ترین بلبرینگ‌های جهان، بهره گرفته‌شده‌است. بلبرینگ‌های نسبتاً بزرگی که در این موتورهای براشلس به کار رفته‌است، سبب شده‌ ارتعاشات موتور کاهش پیدا کند و از نویز کاسته شود.

۱-۴- توان و قدرت بالا: این سری از موتورهای براشلس گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) ، به گونه‌ای طراحی و تولید می‌شوند تا بتوانند نسبت به حجمی که دارند و وزنی که از آن برخوردار هستند؛ توان و قدرت بیشتری را ارائه دهند.

۱-۵- بازده بالاتر: پارامتر بازده از جمله پارامترهایی است که نشان‌دهنده‌ی کیفیت موتور براشلس و دقت در طراحی و تولید آن است. بازده بالا در حقیقت بیانگر این مطلب می‌باشد که هدررفت انرژی کم‌تری خواهیم داشت؛ در ادامه که مفصلاً به توضیح کاربردهای این سری از موتورهای براشلس اشاره شود، از اهمیت این ویژگی درک راحت‌تری خواهیم داشت.

  گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) می تواند هر نوع موتور دی سی براشلس (BLDC) دلخواه شما را طراحی و تولید نماید.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

۱-۶- عدم ایجاد جرقه: در موتور‌های براش جاروبک و کموتاتور وجود دارد و تماس مداوم این دو قطعه با یکدیگر سبب کاهش سرعت و افزایش اصطکاک و بالا­رفتن دما می‌شود و با کاهش طول جاروبک کربنی جرقه رخ خواهد داد، نکته حائز اهمیت و یکی از مزایای اصلی موتور‌های دی‌سی‌براشلس (BLDC) آن است که به علت حذف این سازوکار در هنگام فعالیت و انجام فرایند کموتیشن به صورت الکترونیکی، جرقه الکتریکی تولید نمی‌شود. برای اطلاعات بیشتر در زمینه جرقه الکتریکی
اینجا
کلیک کنید. بنابراین عدم ایجاد جرقه‌ی الکتریکی، نیز یکی دیگر از مواردی خواهد بود که مستقیماً در افزایش ضریب اطمینان عملکرد موتور براشلس مؤثر می‌باشد و می‌توان از این موتور در مکان‌هایی که از مواد قابل اشتعال استفاده می‌شود و یا امکان انفجار وجود دارد، استفاده کرد.

۲- کاربرد­های سری (GU (G-MOTOR Ultra Powr Sries جی موتور

۲-۱- استفاده در پهپادها: یکی از اساسی‌ترین زمینه‌های کاری موتورهای دی‌سی‌براشلس (BLDC) در تولید و طراحی پهپاد‌ها است. پهپاد‌ها که با تعداد موتورهای مختلف کار می‌کنند در زمینه‌های گوناگونی کاربرد دارند. در مقاله‌ای دیگر به معرفی پهپادها اشاره کرده‌ایم. (برای مطالعه مقاله پهپاد‌ها
اینجا
کلیک کنید.)

۲-۱-۱- کاربردهای فیلم‌برداری: امروزه همگی نام هلی‌شات‌ها را شنیده‌ایم و می‌دانیم که از آن‌ها به منظور فیلم‌برداری و عکس‌برداری استفاده می‌شود و اکنون به راحتی می‌توان دریافت که اگر در بخش ویژگی از ارتعاش و لرزش بسیار کم به عنوان یکی از ویژگی‌های اساسی سری موتور‌های براشلس GU تولید شده در گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور (G-MOTOR) یاد کردیم، علت آن چه بوده‌است. فیلم‌برداری و عکس‌برداری به شکلی که انسان‌ها یا قادر به انجام آن نیستند یا بسیار هزینه‌بر خواهد بود، با هلی‌شات‌ها بسیار به صرفه‌تر و ایمن‌تر است. به غیر از زمینه‌های نظامی برای مشاغل گوناگون می‌توان از این پهپاد‌ها بهره گرفت: از پژوهش‌های باستان‌شناسی گرفته تا تهیه نقشه‌های هوائی، فعالیت‌های مربوط به محیط زیست، فیلم‌برداری در مجالس و کاربردهای تفریحی، تا مصارف صنعتی و تجاری.

۲-۱-۲- کاربردهای کشاورزی و امدادی: بسیاری از عملکرد‌های دستگاه‌هایی که دارای موتور‌های الکتریکی هستند؛ مانند پهپاد‌های آبپاش و سمپاش مشروط به استفاده از موتوری براشلس قدرتمند و پرتوان است. موتورهای براشلس سری GU با برخورداری از قدرت بالا، توانائی دارند به پهپاد این امکان را بدهند که بتواند اجسامی با وزن زیاد مانند مخزن سم و یا منبع آب را از زمین بلند کرده حرکت دهد. ربات‌های چمن‌زنی یکی‌دیگر از زمینه‌های کاری موتور‌های براشلس در کشاورزی خواهد بود. در بخش امدادی نیز از پهپاد‌ها استفاده می‌شود. برای مثال در آتش‌سوزی‌ها پهپاد‌ها می‌توانند به آتش‌نشانان با حمل کپسول‌های اطفاء حریق کمک کند.

چنانچه شما هم در زمینه فعالیت‌تان از موتور‌های دی‌سی‌براشلس (BLDC) استفاده می‌کنید،

برای طراحی و تولید موتور دی‌سی‌براشلس دلخواه خود، با ما تماس بگیرید. 

۲-۲-قابل استفاده برای تولید‌کنندگان انواع لوازم خانگی: شاید بتوان گفت که امروزه با افزایش زندگی آپارتمانی و در بعضی موارد با کاهش فضاهای محل زندگی، یکی از اصلی‌ترین رقابت‌هایی که در بازار لوازم خانگی مطرح است کوچک بودن سایز دستگاه‌ها و سبک‌تر بودن آن‌ها درضمن برخورداری از کیفیت بالا می‌باشد. از طرفی یکی از مؤثر‌ترین قطعات در لوازم الکتریکی، موتور‌های آن‌ها می‌باشد.

موتور‌های براشلس سری GU شرکت جی موتور (G-MOTOR) با دارا بودن ویژگی‌هایی مثل سبک بودن و کم حجم بودن در ضمن برخورداری از سرعت، قدرت و بازدهی بالا، قابلیت استفاده در انواع لوازم خانگی را دارند.